Aktuality

25.9.2023

Děkujeme všem nejen fanouškům za podporu a pomoc pří udržování a rozšiřování muzea!

Aktuálně probíhá renovace Avie 4×4, která letos najela cca 5000km na cestě přes Slovensko a Ukrajinu do Moldavska a Podněstří.

Součástí opravy je výměna motoru z verze 76kw na 85kw, další vylepšení vnitřní karavanové vestavby a celkové přelakování vozidla. Přijďte nakouknout pod pokličku…

Neměli bychom zapomenout ani na pokračující celkovou přestavbu furgonu A21 s kterým jsme dříve navštívili Balkánský poloostrov vč Turecka. Aktuálně zkoušíme napasovat opětně podvozek na celkově opravenou karoserii. Změn je v tomto případě tolik, že můžeme hovořit o výrobě zcela nového prototypu, který v této konfiguraci vlastně nikdy neexistoval, máte se tedy na co těšit!

Dnes jsme pak přivezli naprostou pecku, zkuste tipnout… a nebo víte co, přijďte to zjistit u nás osobně :o)

22.04.2023

S radostí oznamujeme, že muzeum dnes bylo předpremiérově otevřeno!

Návštěvy budou prozatím probíhat po telefonické dohodě. Na každého z vás se budeme těšit!

19.2. 2023

Aktuálně probíhají práce na přípravě prostor a úklidu pro budoucí muzeum. Bohužel nás zdržuje nemoc na střídačku ale vše se snad podaří v dohledné době dokončit. Potřebovali bychom ještě tak dvoje ruce každý den..:-)

V plném proudu je pak od podzimu stavba vlastně zcela nového prototypu furgonu A21 na upraveném podvozku A60 s motorem z vozu D75 a převodovkou KIA. Taková Avie tu ještě nikdy ve stejné specifikaci nebyla, máme se tedy na co těšit!

(Saviem, MAN, Alfa Romeo) a další

MAN 4.70 s dvoumontáží

Saviem SB2
Saviem SB2
Saviem SB2